černá krabička – zdroj vysokého napětí pro aplikaci statické trávy

Nejprve pro sebe a pro sebe a své přátele jsem vyrobil první kusy tohoto zařízení určeného železničním modelářům k práci se statickou trávou. Mnohé dotazy a prosby na bližší iformace o tomto zařízení mě přiměly k napsání tohoto článku.
Samotná „krabička“ má rozměry 12,5×6,5×3,5cm. Napájecí vstup (dvojlinka) není vybaven  konektorem, je tak možno jej připojit přímo na svorky napájecího zdroje 15-20V 0,5A střídavého nebo stejnosměrného napětí. Na polaritě připojení jenotlivých vodičů nezáleží.
 Vstup je navržen tak aby se  jako napájecí zdroj dalo použít trafo FZ1 nebo jiný železničními modeláři užívaný napájecí zdroj.
Dvě zdířky výstupu slouží k připojení aplikátoru (červená) a k připojení spojovacího kabelu s terénem (černá).
 Celá sestava je vidět na obrázku níže. Stačí jen připojit napájecí zdroj na vstup vpravo,  modrý kabel pomocí špendlíku připojit k terénu a může začít práce.
Zařízení jsem schopen zakázkově zhotovit. Na dostupnost a cenu se prosím dotažte zde . Předmětem zakázky bude jen zdotovení „černé krabičky“. Zbylé jako aplikátor a kabel k připojení terénu si každý modelář jistě zvládne vyrobit sám.
Dovolím si Vám nabídnout statickou trávu z mého e-shopu.

Více k tématu statické trávy najdete zde .

Příspěvek byl publikován v rubrice ztvárnění přírody se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Komentáře nejsou povoleny.