JM Detail – unimobuňka

 
Unimobuňky, nenápadné, opomíjené někdy i zapomenuté. Bude- li však modelář pozorně sledovat  své okolí najde jich spoustu. Jejich uplatnění je všestranné, na nádražích je najdeme jeko útulky posunových čet, šatny nebo příruční sklady, neželezniční upaltnění unimobuněk je na stavbách, jako vrátnice nebo kancelář např. uhelných skladů.
 
Obsahem balení je několik laserovaných aršíků kartonu, podlaha a tentokrát velmi  důležitý návod. Velmi doporučuji návod podrobně prostudovat nejprve základní skelet stavby sestavit nasucho.
 
Výrobce doporučuje k oddělování jednotlivých kusů z aršíků použití ostrého nástroje. Mě se osvědčil skalpel avšak i nůž s ulamovací čepelí poslouží stejně dobře.
 
Při práci s první stavebnicí jsem pro lepení použil vteřinové lepidlo, toto však po mé zkušenosti nedoporučuji. Mnohem lépe mi při komletaci dalších stavebnic posloužilo disperzní lepidlo (DUVILAX). Pokud lepidlo modelář nechá několik minut odležet je práce velmi rychlá.
 
Práce je jednoduchá a intuitivní, jen kompletace skeletu stavby vyžaduje pozornost pro doržení správné orientace jedotlivých dílů.
 
Lepidlo nanáším jen bodově, nedochází tak ke kroucení kartonových dílů.
 
Konzoly k pevnění mříží jsem přes hranu pravítka pomocí skalpelu ohnul 2x protisměrně o 90°, a konce pak stačí nanést kapičku hustého lepidla a pinzetou mříž opatrně usadit na místo.
 
 
 
Příspěvek byl publikován v rubrice stavby se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u JM Detail – unimobuňka

  1. honza napsal:

    dají se tyto unimobuňky ještě někde sehnat? nevíte někdo? http://www.mnitka.com/jm-detail-unimobunka/

    dotaz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *