aktivátor vteřinového lepidla

Vlastně jen ze zvědavosti jsem koupil  tuhle vychytávku. Ten kdo by rád rychle tmelil a lepil by tuto věcičku měl pořídit. Při prvním použití jsem byl nadšen jak  jednoduchým zastříknutím lepeného spoje nebo tmeleného místa se ze sekunďáku stává vteřiňák, lepidlo okamžitě ztuhne. Za cenu 150 Kč uspořím spoustu času.

Příspěvek byl publikován v rubrice pomůcky se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

6 komentářů u aktivátor vteřinového lepidla

 1. honzajbanzaj napsal:

  Pozor, věc zvana aktivator je jen podvrh. Kyanoakrilatova lepidla jsou monomery, ktere pri reakci s vodou tvori polymer, tzn. že tuhnou pri styku s vodou. Misto aktivatoru za 70 kc staci tedy pouze voda v rozprasovaci. Jako dukaz si vemte treba to ze v lepenem spoji lepidlo tuhne pomalu ale na kuzi temer okamzite kvuli vode v ni obsazene. Skuste vodu a tento podvod vas asi pote hodne rozcili.
  PS: zavidim ze umite dobre udelat statickou travu

  s uctou honzajbanzaj, clovek nesnasejici nekale obchodni praktiky

  • mnitka napsal:

   Díky za postřeh, ihned jsem vyzkoušel. Tam kde jsem však použil popsaného aktivátoru je náhrada vodou nemožá.

 2. honzajbanzaj napsal:

  Nemusite mi dekovat, i kdyz je ma snaha marna, snazim se nenaleltet na tyto podvody a hledam informce o jinych, takze jsem rad za kazde stranky o modelareni.

 3. Pavel napsal:

  To honzajbanzaj:
  Nahradit aktivátor vodou nejde, zkoušel jsem to. Možná v nějaké tenoučké vrstvě může vlhkost pomoci, ale aktivátor se s vodou vůbec nedá srovnat. Zkoušel jsem obojí (kromě vody i jiné roztoky a chemikálie), ale buď to nefungovalo vůbec, nebo pomalu a do měkka. Jen aktivátor fungoval bleskově a docílil maximální tvrdost a pevnost i u silné vrstvy lepidla.

 4. miroslav kafka napsal:

  Z aktivátoru jsem byl vyvalenej a mile překvapenej. Dobrá věcička , s vteřiňáky větších hustot výborná k lepení i velkejch mezer. Výborná i pro elektro. Používali jsme jej pro zalepení direk v plošných spojích kde nám při testech 4000voltú prošlehávalo mezi stranami plošňáku.
  Ještě dvě věci kdo neví….vteřiňáky se dají sehnat v konzistenci …vodový…hustější…medový a není dobrý do něj máčet jakékoliv železné věci…jako já obyčejně šroubovák…lepidlo podstatně dříve ve skleničce ztuhne.A s tou vodou…je dobrý na spoj dýchat…ne kvůli odpaření lepidla, ale protože v dechu je fůůra vody…rychleji ztvrdne…ať se daří…mirda

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *