770 069-3 ROCO 72775 – barevné dokončení ochranných pluhů

 

Bohužel se občas stává, že výrobce dodá na trh nedokonale zpracovaný model. Všechny majitele tato „drobnost“ naštve, avšak málokdo se pustí do zdánlivě jednoduché opravy.Proč v tomto případě zdánlivě jednoduché?  No,  myslel jsem si, že k barevnému dokončení šachovnice jednotlivých traverz pluhu vystačím jen se štětcem a bílou barvou. Mýlil jsem se, oči už nejsou co bývaly, ruka se mi taky už třese a to vše v kombinaci s pravoúhlými profily nedávalo dohromady uspokojivý výsledek. Mnou nanesená barva šla tedy z modelu dolů a přišel na řadu plán B. V programu ve kterém běžně upravuji fotky jsem si namaloval šachovnici viz obrázek níže, provedl několik kontrolních tisků na papír pro přesné doladění délky a odstínu červené a jakmile se zdál být motiv v pořádku provedl jsem tisk na obtiskový papír.  Pracoval jsem s inkoustovou tiskárnou a tedy i obtiskovým papírem pro inkoustové tiskárny z čehož vyplývá, že obtisk je před stykem s vodou nutno přelakovat

Pak už jen stačilo proužky šachovnice nařezat a pomocí obtiskových vodiček nanést na traverzy pluhu které jsem ještě předtím nastříkal bílou lesklou barvou. Na usazený obtisk jsem štětcem nejprve aplikoval TENSOL a po třicetiminutovém působení kdy už obtisk začal kopírovat tvar traverzy jsem obtisk přetřel jen vlhkým štětcem namočeným v HYPERSOLU. Tam kde se obtisk kroutil kam jsem nechtěl jsem mu jednoduše štětcem pomohl do požadovaných míst.

Na závěr jsem ještě nastříkal černou matnou barvou základní desky nárazníků tak jak to dělám u každého upravovaného modelu.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice železniční vozidla se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u 770 069-3 ROCO 72775 – barevné dokončení ochranných pluhů

  1. Břetislav Matouš napsal:

    Dobrý den,
    měl bych prosbu , zda by jste mě nedal tip na barvy na tento model a radu z čeho udělat zasklení oken a reflektorů.
    Předem děkuji za každou radu.
    B.Matouš

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *