vozy Tds.. (PIKO, ROCO, MÄRKLIN)

 K napsání tohoto příspěvku mě přiměly okolnosti  předcházející koupi výprodejového modelu PIKO 54568. Model jsem objevil ve vitríně jednoho brněnského obchodu se železničními modely. Při pohledu na něj mi hlavou  běžela otázka zda takový vůz skutečně ještě nosil červenobílé logo DB AG.                                                                   

 

 

 

 zmíněný výprodejový kousek PIKO 54568

Nekoupil jsem jej,  prve jsem začal hledat informace o skutečném voze. Zjistil-li bych, že vozy se ve skutečnosti loga DB AG nedočlaly model by mě nechal v klidu.  Ale…, prošel jsem vlastní fotoarchiv a našel jsem následující obrázek (za kvalitu se omluvám – dnes už mi to fotí trošku líp).

Rumburk léto 2004

Obrázek nejenže dokládá existenci vozů této řady v daném období, ale i  jejich výskyt na českém území.

jako v Rumburku

Nedá mi to abych se nevěnoval i podobným modelům jiných výrobců. Ač se zdají modely velmi podobné, příští obrázky ukážou značné rozdíly v konstrukci vozidel.

¨

PIKO 54568, ROCO 47482, MÄRKLIN 46303

 

 

 

 

 

 

 

 ROCO 46725 a jeden z vozů setu 46300

S vozy Tds DB AG a jejich odvozeninami se lze v Česku ještě občas setkat. Je možno je vidět jako jednotlivé vozové zásilky tak i v ucelených vlacích.

 

 Brno Maloměřice

Příspěvek byl publikován v rubrice tovární modely železničních vozidel. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *