JM Detail – přístřešek zastávky 11H

mnitkarajče.net

Firma JM Detail se modelem přístřešku zastávky dle normálie 11H zařadila mezi výrobce nabízející ve svém sortimentu drážní stavby. Výsledkem pečlivé přípravy stavebnice je  produkt  jež svému staviteli přináší  pohodovou a relativně jednoduchou modelařinu na jejímž konci lze očekávat velmi nadprůměrný výsledek.

Bude-li modelář postupovat dle návodu nepřináší stavba žádná úskalí. Vše je jasné, lícující a intuitivní.

Já sám jsem si svoji zastávku postavil tak trošku po svém a to hlavně kvůli zamýšlenému postupnému barvení jednotlivých sestavených  celků  a dílů.

Nejprve jsem  slepil základy budovy, které mě v dalším kroku pomohly s tvarovou fixací nasucho sestavené trámové konstrukce. Pozor na  střední vrcholový  trám, ten je třeba vsunout mezi štítové stěny ještě před lepením!  K lepení  trámové konstrukce jsem použil vteřinové lepidlo s občasnou pomocí aktivátoru – práci to výrazně urychlilo. Při lepení je třeba dbát na to aby se konstrukce k základům nepřilepila a zůstala odnímatelná.  Lepení krokví jsem začal od prostředka abych se pohodlně dostal ke klešinám. Krokve jsem lepil jen k vrcholovému trámu, to je velmi důležité vzhledem k lepení dílů P  a Z viz návod výrobce  a jeden z obrázků níže. Celou sestavenou trámovou konstrukci včetně zbylých dílů kromě bobrovky jsem nastříkal barvou UA 713 ze setu LIFECOLOR WEATHERED WOOD CS20 .

mnitkarajče.net

Po uschnutí barvy přišlo na řadu lepení laťového obložení a zbylých dvou krokví pomocí bodově na nanášeného disperzního lepidla.  Poté jsem štětcem opravil nedostatky nástřiku barvy a pak už opět bodově nalepit spodní díl střechy.

mnitkarajče.net

Pro přilepení bobrovky jsem použil plochým aplikátorem nanesené lepidlo UHU flinke flasche. Do kompletního stavu přístřešku už jen stačí nalepit střešní štítové latě. okapy a okapové svody vytvarované z přiloženého drátu podle šablony v návodu výrobce.

krokve jsem lepil jen k vrcholovému trámu

mnitkarajče.net

bodové nanášení disperzního lepidla

mnitkarajče.net

lepení bobrovky lepidlem UHU flinke flasche

mnitkarajče.net

sokl jsem natřel barvou betonu a patinoval barvami LIFECOLOR ze setu MS11 nanášenými molitanovými houbičkami

mnitkarajče.net

Když jsem stavebnici po několikanásobné zkušenosti s podobnými produkty konkurentů prve stavěl byl jsem nadšen.  I druhá stavba mě bavila, zejména díky tomu, že jsem nebyl nucen řešit neočekávané problémy a  práce tak šla rychle od ruky.

Velkou pochvalu zasluhuje výrobce za okapy a okapové svody jež jsou součástí stavebnice.

Použité pomůcky

  • skalpel, kovové pravítko, řezací podložka
  • vteřinové lepidlo, disperzní lepidlo, lepidlo UHU flinke flasche
  • ploché a štípací kleště, brusný papír hrubosti 120 k začištění otřepů a obroušení okapových svodů z drátu
  • barvy LIFECOLOR UA713 (tmavé dřevo), UA020 (beton),  LC39 (okapy a svody), set MS11 (patina betonového soklu) , stříkací pistole

 

Model je koupi  v

 

Příspěvek byl publikován v rubrice stavby. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>