Sdgmns 743 DB AG hobby trade/ade

 

 kapsovyvuzade13

 Model tohoto vozu byl dlouho ohlašovanou novinkou dánské firmy HOBBY TRADE. , distribuce  však probíhá pod zanačkou ADE. Na úvodním obrázku vůz vypadá dobře , řekl bych až velmi dobře. Bouhužel tento pohled nenabízí model po vyjmutí z obalu nýbrž až po provedení několika barevných a tecnických úprav.

 

kapsovyvuzade1kapsovyvuzade2

 

 

Celkový koncept modelu odráží poslední trendy v konstrukci podobných modelů (kovový rám, kvalitní  potisk, mnoho dodatečně doplňovaných detailů).   Součástí balení jsou dva sáčky doplńků obsahující třmenová spřáhla,  zajišťovací trny intermodálních jednotek a jiné pro mě obtížně pojmenovatelné části. Jak je zřejmé z obrázku níže je model již od výrobce sopustou madel a drobností osazen.

kapsovyvuzade3

 

 

kapsovyvuzade4

 kapsovyvuzade5

 

kapsovyvuzade6

  Právě osazení doplnků ne příliš zručnou číňankou/číňanem společně s neskutečně plastově vyhlížejícím  podvozky neodpovídající barvy jsou velkými bolestmi tohoto jinak velmi zdařilého modelu.

 

kapsovyvuzade8

Madla a stupačky jsou mnohdy přilepena křivě a místo spoje je upatláno lesklým lepidlem což kontrastuje s polomatným povrchem rámu vozu.

kapsovyvuzade7

 Podvozky  z hnědého nedostatečně probarveného plastu vypadají promiňte mi to slovo hnusně. Když jsem to prve viděl byl jsem doslova nešťasten. Už tehdy mi bylo jasné, že s barvou neodpovídající zvyklostem DB AG  musím něco udělat.

kapsovyvuzade9

Původně jsem si myslel, že úpravy zaberou pár desítek minut. Oddělení podvozků, vyjmutí náprav a jejich opětovné vložení je však  zkouškou modelářovy trapělivosti.  nasazení zajiťovacích trnů rovněž působí  jako trénink sebeovládání.

 

kapsovyvuzade10

 Rozložené podvozky jsem nastříkal černou RAL 9005  poté  matným lakem. Špatně osazené doplňky jsem se snažil pinzetou a různými pomůckami opatrně narovnat, osadil jsem zbylé  a celý rám vozu jsem stejně jako podvozky stříknul matným lakem který skyl veškeré lesklé flíčky po lepidle.

Po předchozím rozčarování musím přiznat s tímto vozem spokojenost.  Popsanými drobnými úpravsmi lze model zvednout o několik úrovní výš,  i když u modelů této cenové úrovné (53€) očekávám jistě nejen já mnohem vyšší kvalitu.

kapsovyvuzade11kapsovyvuzade12

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice tovární modely. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *