určitě si nenechám ujít – kotlové vozy REE MODELES, TILLIG „papagei“

reemodeleskotle3tillig-papagei1Doufám, že do Vánoc  se ke mě dostane jeden z nových kotlových  vozů nabízených u nás neznámou francouzskou firmou   REE MODELES. Stejně tak oranžovomodré dvojče s trefnou přezdívkou „papagei“  je potenciálním přírůstkem mojí sbírky.

 Kotlové vozy…,  mnohdy mě napadá jestli to není samostatná kategorie  železničního modelářství.  Ač se kotlový vlak zdá být monotóním a jednotvárným, bystrému pozorovateli neunikně množství  řad vozů ze  kterých bývá vlak sestavem. Firma REE MODELES ohlásila jako jednu z novinek pro rok 2012 právě jeden z dosud nikým ve velikosti HO nevyráběný kotlový vůz. Ze šesti ohlášených variant pro mne přichází v úvahu čtyři z obrázků níže. Obrázek skutečného vozu dokláda možnost setkat se s nimi v ČR.

 

reemodeleskotle1

Brno Maloměřice léto 2012

reemodeleskotle3

 

reemodeleskotle2

Tillig ohlásil již v roce 2010 záměr pustit se do modelu vozu Sdggmrs 739. Skutečné vozy z třicetikusové serie vyrobené v roce 1997 mají několik specifik

  • každý ze článků vozu má rozdílnou barvu modrá/oranžová
  •  jeden článek (oranžový) vozu je opatřen kapsou pro vložení návěsu
  • vůz má povolenu rychlost 140 km/h

Se skutečným vozem bylo možné se setkávat v kontejnerových vlacích tranzitujících z Německa do Maďarska. V posledních letech jsou vozy nasazovýny mimo jiné na vlaky kombinované dopravy začínající a končící v Lovosicích.

tillig-papagei1

 

 

 

tillig-papagei2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

před Dolním Žlebem směrem do Německa

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *