… kdo je vlastně vítěz?

no images were found

Tímto článkem bych rád odlehčil hutné a težce stravitelné téma srovnání brejlovců v modelové velikosti TT.

Ač jsem HáNulkář přistálo mi na pracovním stole několik TT modelů. Pro focení TT dioramat tyto ochotně zapůjčil kolega Tomáš C.  Modelům jsem se nijak zvlášť nevěnoval (přiznám se k drobnému despektu k této modelové velikosti), jen jsem je sázel na koleje, volil vhodnou kompozici a načkal spoušť.

Po ukončení práce mě napadlo udělat několik konfrontačních obrázků vozidel stejných řad obou velikostí. Tehdy vznikl následující obrázek nabízející srovnání jaké tu ještě nebylo.

p1090755-2

Musím říct, že při prohlížení obrázků jsem byl velice překvapen jak to tomu menšímu sluší…  Už jen ty madla. Ano je tu pár vzhledových nedostatků, ale celkový dojem na mě dělá lepší model TT.

p1090742-2

Takže bando, pokud se výrobci podaří uspokojivě vyřešit zlepšení jízdních vlastností, máte tu špičkový model. Nedokonalé jízdní vlastnosti jsou jistě důsledkem brejlovcových dostihů a rozhodně naopak vzhled modelu tento dostih posunul minimálně o jednu brejlovcovou délku před konkurenci.

Celkem vám bando závidím.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

2 komentáře u … kdo je vlastně vítěz?

  1. Ondrej napsal:

    Pri rovnakej kvalite detailov vynikne väčšinou viac menší model ako model vo väčšej mierke. Takže ak je niečo vo väčšej mierke, treba dbať na ovela väčšiu kvalitu detailov, pretože sa tak ľahko nestratia. Preto architekti zvyknú radšej robiť menšie modely, pretože sa pri nich „zlejú nedostatky“ 😉
    Avšak HO mierka je pre mňa čitatelnejšia a lepšie budovateľná v mnohých ohladoch.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *