Eaos-x 051 DB AG (ROCO)

 Nabízím srovnání  modelu ROCO s katalogovým číslem 47201 a skutečného vozu Eaos-x 051.  Model odpovídá skutečnému vozu z druhé výrobní serie z poloviny osmdesátých let čítající 500 kusů z více jak šestapůltisícové flotily této řady. Výraznou odlišností této série byly podvozky Minden Siegen bauart 650/661 které výrazně pohledové odlišují tyto vozy od ostatních čtyřnápravových uhláků. V posledních letech prochází tyto vozy již několikátou vlnou rekonstrukcí,  v tomto případě související s výraznouznou proměnou skladby přepravovaného zboží. Jedna dvojice bočních dveří je zaslepována a současne je výrazně rekonstruováno čelo vozu (výměna vertikálních profilů a vložení jednoho horizontálního v celé šíři čela vozu). Zajímavostí německých nákladních vozů je také téměř neobnovování nátěrů vozů. Po revizi bývá nátěr opraven jen lokálně,v místech změnivších se nápisů, případně v místě zásahu do konstrukce vozu.

 

 dva obázky z Kuřimi

 

 

 

Zajímalo by mě zda někoho z čtenářů napadá jak znázornit opotřebení skříně vozu. Oříškem je vytvoření prohlých profilů na čelech (druhý obrázek z Kuřimi) a následné promačkávání plechů jak na čelech tak i na stěnách vozu.

Napadá někoho něco?

Je ztvátnění takového opotřebení vozidla vůbec realizovatelné bez  poškození původních nápisů?

Děkuji za odpovědi.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené, tovární modely železničních vozidel se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *