úprava vnějšího vzhledu vozu Sahimms 900(ROCO)

patina-sahimms-dbcargo13Na modelbazaru jsem pořídil jeden z mála startsetových vozů které odpovídají svojí předloze. S těmi to vozy se lze setkat v ČR jednak při tranzitu z Německa na Slovensko tak i při dovozu svitků plechů pro české automobilky. Samotný vůz září dopravní červení RAL 3020 až nepřirozeně, těžko věřit při setkání s originálem, že barva byla skutečně tak sytě červěná.

 

patina-sahimms-dbcargo1model osazený doplňky

K barevnému dopracování jsem použil barev VALLEJO černá, bílá, žlutá 70953/Ral 1003, červená 70909/RAL3020.

 

patina-sahimms-dbcargo3domalovné přestavovače, háky…

 

patina-sahimms-dbcargo4… základní desky nárazníků

 

patina-sahimms-dbcargo5

patina podvozků

Pojezd byl barevně upraven nejdříve vodou ředitelnou barvou rez AGAMA nanesenou na namáhané a pohyblivé části (pružnice a jejich uchycení). Následně byl celý podvozek zastříknut zředěnou barvou VALLEJO 71029.

Barevnou úpravu skříně shrnu do několika bodů.

 • vymaskování nápisů
 • dokonalý nástřik celého modelu černou barvou
 • opětovný nástřik modelu->teď již směsí původní barvy skříně, bílé barvy a barvy hnědé / bavu je nutno nanášet tak aby nekryla úplně a v prohlubních a spárách aby zůstaval tmavý odstín
 • pomocí papírových masek jsem různými odstíny červené nastříkal fleky po opravách laku zejména na čelech vozu
 • odmaskování polí s nápisy
 • štětcem jsou domalovány poslední čerstvé opravy barvy
 • opakované zaprášení celého modelu velmi zředěnou barvou VALLEJO 71029.

 

 

patina-sahimms-dbcargo13

výsledek vypadá takto

patina-sahimms-dbcargo7

srovnání s neupraveným modelem

 

patina-sahimms-dbcargo9

 

 

patina-sahimms-dbcargo12

 

patina-sahimms-dbcargo14

 

 

 

 

 

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice železniční vozidla. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

3 komentáře u úprava vnějšího vzhledu vozu Sahimms 900(ROCO)

 1. Zlámalík napsal:

  Tak toto je přesně ten stupeň patiny, co se mi líbí – akorát se bojím, že to po… Můžu se prosímtě zeptat, jak ti ty barvy na plastu drží? Já zatím barvím vlastní produkci LifeColorkama, ale pokud pod ně nedám základ (akrylový), na plastu držet nechtějí, resp. dělají kapičky. Čeká na mě řada továrních kousků, tak sbírám rozumy a odvahu 🙂 Díky předem.

  • mnitka napsal:

   Díky za reakci. Nedávno jsem získal odkaz na Vaše stránky – moc povedené. Zejména obdivuji překrásné fotky.

   Barvy LIFECOLOR jsem před nedávnem také pořídil, jen na zkoušku – dvě barvy, základ a ředidlo. Motivací mi byla cena a jeich bezzápachovost. Nevýhodou však je zmíněná špatná přilanavost k plastům nenastříkaným základem a i na základu se mi barvy zatím moc nepozdávají. Zatím jsem neměl čas a motivaci se na práci s lifecolorkami zaměřit.
   Barvy VALLEJO používám běžně bez základu i když jsem jej nedávno pořídil. Například zde je http://www.mnitka.com/barevna-uprava-zdiva/ barva stříkaná na holý plast – po zaschnutí barva nejde nechtem seškrábnout. Silně naředěnou barvou běžně stříkám a zaprašuji bez jakýchkoli problémů. Barvy VALLEJO jednoznačně doporučuji a to jak ty na štětec (po naředění se dají i stříkat) tak i ty do pistole.

 2. Zlámalík napsal:

  Díky za detailní odpověď. Obdivoval jsem Vaše dokonalé provedení právě u portálu, a nevěřil vlastním očím. Vallejo tedy určitě vyzkouším!
  LifeColorky jsem pořídil na základě celkem pozitivní Kubrtovy recenze na Modelplacu, a zatím jsem byl celkem spokojený, až na tu neschopnost barvy držet na plastu bez základu. Kupte si ještě Thickener, přidává se ho do 5%, barva se pak líp stříká. Příp. můžu odlít, mám dva.
  Moje kolejiště je první chabý pokus, díky za uznání. K fotkám mě doslova dokopal Trainmaniak – ale nakopaného pozadí teď nelituju 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *